ایده هایی برای تاج و تزئین دیوار بالای تخت

دیوار بالای تخت خوابتان را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کنید. ایده هایی زیبا برای طراحی تاج تخت و تختخواب.دکوراسیون اتاق خواب و طراحی داخلی آن

دکوراسیون اتاق خواب موضوعی است که تا حدی سرسری از آن عبور میکنیم در صورتی که تنها با کمی توجه و البته خلاقیت می توانیم در زیباسازی اتاق خواب تغییری جدی به وجود بیاوریم. یکی از روشهایی که می تواند به ما در رسیدن به این هدف کمک کند تزئین دیوار بالای تخت است. می توان با روش های کم هزینه فضای اتاق خواب را کاملا متفاوت کرد.

 

در این مطلب نمونه هایی از تزئینات و تاج های بالای تخت را خواهید دید.

استفاده از آیینه

 

استفاده از آیینه جز روش های مدرن طراحی فضای داخلی است. به دلیل بازتاب نور و تصویر آیینه ها باعث بزرگتر دیده شدن محیط می شوند. پس اگر قصد دارید برای دکور بالای تختتان اقدام کنید و از لحاظ اندازه اتاق محدودیت دارید، استفاده از آیینه بهترین گزینه برای شماست.

 

استفاده از شلف و قاب عکس

 

با به کار بردن شلف در دیوار بالای تخت می توانید با یک تیر دو نشان بزنید، هم به اتاق نمائی زیبا داده اید و هم می توانید از فضای داخل آنها برای مرتب بودن وسایل و همینطور قرار دادن کتاب ها و دیگر لوازمتان استفاده کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که پر کردن بیش از اندازه شلف ها نه تنها به زیبایی اتاق کمکی نمی کند بلکه فضایی کاملا به هم ریخته به وجود می آورد، پس سعی کنید تا می توانید در انتخاب و چیدمان شلف ها دقت داشته باشید.

 

آویزان کردن چند قاب عکس می تواند ایده خوبی برای دیوار بالای اتاق باشد. این قاب ها می توانند عکس های مورد علاقه تان باشند و یا حتی می توانید از قاب هایی خالی استفاده کنید، انتخاب آن کاملا با خودتان است.

 

 

استفاده از پارچه و رنگ

 

اگر تاج تختتان را دوست ندارید و یا صرفا به دنبال تغییری ساده در ظاهر اتاقتان هستید با پارچه یا رنگ می توانید تغییری کوچک اما کاملا چشم گیر به وجود بیاورید. پارچه ای که طرح و رنگ آن را دوست دارید تهیه کنید و روی تاج تخت بکشید، یا با استفاده از یک یا چند رنگ تاج را نقاشی کنید. جسارت داشته باشید و خلاقیت تان را از حد معمول فراتر ببرید.

 

 

 

 

 

 

از فرهنگ های مختلف الهام بگیرید

 

خیلی از ما فرهنگ کشورهای متفاوت را دوست داریم، چرا از این علاقه مندی در اتاق خوابمان استفاده نکنیم؟ در عکس های بعدی اتاق هایی را می بینید که برای تزئین دیوار های بالای تخت از فرهنگ کشورهای مغرب و ژاپن به خوبی الهام گرفته و استفاده کرده اند

 

 

 

 

 

 

 

از علاقه مندی ها و خاطرات با ارزشتان استفاده کنید

 

مسلما هر یک از ما خاطرات ارزشمندی داریم که می خواهیم جزئی از زندگی روزمره و همیشگی مان باشند. قرار دادن آن وسایل خاطره انگیز در دکور منزل و یا اتاق بهترین روش برای اضافه کردن آنها به زندگی روزمره مان است و چه جایی بهتر از دیوار بالای تخت.

منبع : luxazin

 

یک پاسخ به ایده هایی برای تاج و تزئین دیوار بالای تخت

  1. Awesome post! Keep up the great work! 🙂

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*